LinkedIn překročil hranici 500 milionů uživatelů

Novinky |

Sociální síť pro profesionály LinkedIn společnosti Microsoft pokračuje v růstu: v pondělí oznámila, že má nyní více než 500 milionů uživatelů ve více než 200 zemích po celém světě.

LinkedIn překročil hranici 500 milionů uživatelůLinkedIn uvedl, že v červnu minulého roku měl 430 milionů členů s 19% meziročním růstem. Do srpna se toto číslo zvýšilo na 450 milionů, než do říjnové čtvrtletní zprávy dosáhlo 467 milionů uživatelů – což je působivý růst, ačkoli úplně nepatří do stejné ligy jako Facebook nebo WhatsApp.

Společnost Analytics Apptopia odhaduje, že LinkedIn má nyní zhruba 250 milionů aktivních uživatelů za měsíc (vzhledem k jeho profesionální povaze se lidé do LinkedInu nepřihlašují denně, jako například na Facebook nebo Instagram).

Společnost LinkedIn podniká další kroky k posílení interakce na jejím webu, a to třeba přidáním personalizovaných statistik na kartě Moje síť. Mluvčí společnosti řekl portálu TechCrunch, že jejich síť bude obsahovat seznamy těch, kdo jsou ve vaší síti nejvíce zapojeni, kdo byl vaším prvním spojením, kdo má nejvíce vzájemných spojení a tak dále.

Aatif Awan, viceprezident pro růst a mezinárodní produkty společnosti LinkedIn, uvedl, že komunita nyní představuje více než 10 milionů aktivních pracovních míst a přístup k více než devíti milionům společností s více než 100 000 články, které jsou vydávány každý týden, aby pomohly uživatelům informovat se o zprávách a názorech ovlivňujících jejich profesionální svět.

Společnost Microsoft koupila LinkedIn v roce 2016 v rámci dohody, jejíž hodnota dosáhla 26,2 miliardy dolarů.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: IDG News Service

Komentáře