LG začne tento rok prodávat telefon s vypouklým displejem

Novinky |

Viceprezident LG Yoon Bu-hyun pro deník Wall Street Journal uvedl, že jeho společnost ještě v tomto roce vydá chytrý telefon s vypouklým OLED displejem.

LG začne tento rok prodávat telefon s vypouklým displejemZařízení se ke spotřebitelům dostane ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, další detaily však nejsou známy. Samotný telefon nepůjde s největší pravděpodobností ohýbat, jelikož jednotlivé komponenty jako obal, baterie a procesor by tomu musely být uzpůsobeny. LG namísto toho nejspíše vydá telefon, který bude mít zakulacený displej podobný prototypu od společnosti Samsung, jenž byl představen na letošní Consumer Electronics Show. Toto zařízení mělo displej, jenž byl vprostřed prohnutý a podle Samsungu uživatelé díky tomu mohli jednodušeji číst a psát zprávy.


Viceprezident Samsungu Biran Berkeley na CES řekl, že ohebné displeje podle něj změní způsob, jakým lidé komunikují se svými mobilními zařízení a otevřou zcela nové možnosti. O ohebných OLED displejích se mluví již delší dobu, reálné produkty se však na trh ještě nedostaly. Podle výrobců je to z toho důvodu, že vytvořit ohebný displej je velmi náročné.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře