LG představuje smartphone s dvoujádrovým procesorem

Novinky | 16.12.10

Společnost LG Electronics dnes představila „našlapaný“ smartphone Optimus 2X s dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra2.

Společnost LG je dle svého tvrzení první společností, jež na trh uvede smartphone poháněný dvoujádrovým procesorem. Razí si takto svou cestu na trh s high-enodvými mobilními zařízeními, kterému současně kralují především výrobci jako Apple, Samsung nebo HTC.

Výkonnému procesoru, jenž je taktován na frekvenci 1GHz, nebude dle společnosti LG činit žádné potíže záznam a přehrávání vide v HD rozlišení 1080p, navíc má zaručit rychlé a plynulé procházení webových stránek a bezproblémový multitasking. Telefon se může dále pochlubit 4placovým displejem, 8GB vnitřní pamětí (již je možno rozšířit prostřednictvím microSD paměťových karet) nebo například fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a přední kamerou s rozlišením 1,3 megapixelů. Smartphone disponuje konektorem HDMI, tudíž přehrávání videa na kompatibilním televizoru nebude představovat žádný problém.

LG se chystá smartphone vypustit s předinstalovaným operačním systémem Android 2.2, nicméně později by měl být upgradován na Android 2.3. Co se týká dostupnosti, v lednu příštího roku se zařízení dostane na jihokorejský trh, později se pak dočkají další asijské a evropské země. O ceně se společnost zatím nezmínila.


Komentáře