LG představuje druhou generaci smartphonů řady Optimus L.

Novinky |

Již minulý týden se technologické magazíny hemžily uniklými informacemi o specifikacích nových smartphonů z produkce LG. Společnost dnes řadu Optimus L II oficiálně představila.

LG představuje druhou generaci smartphonů řady Optimus L.
Jihokorejský výrobce elektroniky LG, dnes oficiálně oznámil trojici nových smartphonů  L3II, L5II a L7II. Zařízení navazují na předchozí řadu Optimus L, jejíž zástupci byli představeni loni. Dle očekávání se měla veřejnost o smartphonech dozvědět až na prestižním spotřebním veletrhu MWC 2013, jenž bude probíhat od 25. - 28. února. Společnost LG se však rozhodla novinky odhalit už nyní, nejvýkonnější model řady se totiž již tento týden objeví na ruských prodejních pultech.

LG doposud zveřejnilo specifikace pouze modelu L7II, zbylé dva kousky si zřejmě šetří až na MWC. Optimus LII7 představuje z globálního pohledu spíše zástupce lepší střední třídy. Disponuje dvoujádrovým 1GHz procesorem, 768GB RAM, 4,3palcovým WVGA IPS displejem, 8MPx kamerou, baterií s kapacitou 2460 mAh a poběží na OS Android 4.1. Nutno zmínit, že se jedná o dual-SIM smartphone.

O zbylých dvou zástupcích nové řady toho společnost LG mnoho neřekla, nicméně shrňme si alespoň neoficiální uniklé informace. Nejméně výkonný model L3II bude vybaven 3,2palcovým  QVGA IPS displejem, 1540 mAh baterií a bude jej pohánět 1GHz procesor. Model L5II pak bude osazen o něco větším 4palcovým WVGA displejem, 1700 mAh baterií a taktéž 1GHz CPU.

 

 Zdroj: Gsmarena.comAndroidcentral.comÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře