LG představilo první displej s technologií Intel WiDi na světě

Novinky |

Společnost LG Display představila první LCD monitor na světě, který v sobě má zabudovanou technologii Wireless Display (WiDi) od společnosti Intel.

LG představilo první displej s technologií Intel WiDi na světěMonitor s 23,8palcovým displejem umožňuje uživatelům díky technologii WiDi streamovat obsah z jejich zařízení (s podporou WiDi) přímo na displej, a to bez nutnosti dalšího vybavení. LG se na vývoji zařízení podílelo s Intelem - WiDi je zabudované v čipsetu integrovaném uvnitř panelu.

Zařízení s touto bezdrátovou technologií na trhu v současné době příliš mnoho neuvidíte, Intel se proto rozhodl standard nabízet výrobcům téměř zdarma, a tak se dá očekávat, že již brzy dočkáme více podobných monitorů.

(Nedávno odhalila několik novinek mezi zobrazovacími zařízeními také společnost Asus. Jsou mezi nimi i některé modely monitorů s podporou Thunderboltu, 3D, multitouche a právě technologie WiDi.)

Nový displej LG bude debutovat na Intel Developer Forum 2013 v Moscone Convention Center, jež se nachází v srdci San Franciska. Veletrh začíná již dnes a potrvá do 12. září.

Detailnější specifikace zařízení, datum dostupnosti ani cena zatím nejsou známy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: lg

Komentáře