LG představilo nový 5,5palcový QHD+ displej pro smartphone G4

Novinky |

Společnost LG oznámila, že začala s masovou výrobou zcela nového 5,5palcového QHD+ IPS LCD displeje s rozlišením 2560 x 1440 pixelů.

LG představilo nový 5,5palcový QHD+ displej pro smartphone G4Tento displej se má objevit novém high-endovém telefonu LG, jenž bude představen na konci dubna a podle dostupných informací by se mělo jednat o smartphone G4, který bude nástupcem telefonu G3. Nový 5,5palcový displej s rozlišením QHD+ bude mít stejnou hustotu pixelů jako displej smartphonu G3, a to 538 PPI. Novinka však bude o třicet procent jasnější, přičemž nároky displeje na baterii mají podle LG zůstat stejné, jako u jeho předchůdce.


Displej má také bohatší spektrum barev, které navíc působí reálněji. Podle LG má nový displej o padesát procent vyšší kontrastní poměr než „běžné QHD LCD panely.“ Toho bylo dosaženo díky technologii, která „odstraňuje úniky světla, zatímco zlepšuje kontrastní poměr.“ V neposlední řadě je pak displej díky nové výrobní technologii, jež umožňuje integraci dotykové vrstvy přímo do displeje a ne na něj, tenčí. Vypadá to tedy, že je opravdu na co se těšit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: LG

Komentáře