LG představila smartphone a tablet schopný snímat i zobrazovat ve 3D

Novinky | 14.02.11

Třetí obrazová dimenze expanduje do segmentu chytrých mobilních telefonů a tabletů. Společnost LG dnes na veletrhu MWC 2011 představila 3D smartphone Optimus disponující dvěma čočkami pro snímání ve 3D a zobrazovací technologií nevyžadující 3D brýle.
Galerie


Aby LG docílila 3D efektu bez použití brýlí, aplikovala paralaxovou bariéru sestávající z vrstvy štěrbin umístěných před LCD obrazovku, která rozděluje vyzařované světlo zvlášť pro pravé a levé oko uživatele.

Dalším debutem schopným nejen zobrazovat ve třech dimenzích je Optimus Pad - 8,9” dotykový tablet s vestavěným 3D fotoaparátem, který pohání 2,1GHz dvoujádrový procesor Nvidia Tegra. Za optimální operační systém korejská LG zvolila Android Honeycomb - první verzi tohoto mobilního operačního systému od Googlu určeného pro použití právě v tabletech.

Společnost si je na veletrhu Mobile World Congress 2011 v Barceloně dobře vědoma své konkurenční výhody a snaží se ji co nejlépe prodat široké veřejnosti. Na jejím stánku je tak uživatelům pro snadné porovnání k dispozici i Apple iPad a  nedávno recenzovaný Samsung Galaxy Tab. Návštěvníkům se snaží vštípit například v porovnání s iPadem lepší vlastnosti pro sledování videí či komfortnější možnost psaní oproti Galaxy Tabu.

Optimus Pad se na evropských trzích objeví v dubnu a 3D smartphone Optimus zamíří na poličky obchodů v květnu. Jejich cena zůstává prozatím utajena.


Komentáře