LG představí až 20 telefonů postavených na Androidu

Novinky | 11.06.10

Společnost LG do konce tohoto roku plánuje uvést na trh dvě desítky zařízení, které budou postavené na operačním systému Android.

Navzdory svému závazku vůči společnosti Microsoft z počátku tohoto roku, že se bude soustředit na platformu Windows Phone, společnost LG počítá do konce roku s vydáním dvaceti zařízení, které poběží na platformě Android od Googlu. S touto informací včera přišel list Korean Times. Podle analytiků LG v oblasti chytrých telefonů, které tvoří téměř polovinu tržeb společnosti, zaostává za konkurencí (jmenovitě Samsungem a Apple). A řada nových telefonů postavených na oblíbeném Androidu by poptávku po smartphonech od LG mohla zvýšit.

Není samozřejmě jasné, zda všech dvacet zařízení budou smartphony, nebo zda se mezi nimi objeví i tablety nebo jiná zařízení. Dá se však předpokládat, že většina z nich budou mobilní telefony. Na druhou stranu analytici upozorňují na to, že LG chystá ještě vydat řadu telefonů na platformě Windows Phone 7 a příliš velká nabídka několika desítek telefonů na různých platformách by zákazníky mohla zmást.


Komentáře