LG pracuje na prvních zařízeních s Chrome OS

Novinky |

Společnost LG vyvíjela zařízení s Androidem již v minulosti a nyní to vypadá, že se spojuje s Googlem na vytvoření nového produktu. Podle informací portálu TMWatch nyní LG a Google spolupracují na přenosných počítačích/tabletech s Chrome OS.

LG pracuje na prvních zařízeních s Chrome OSInformace jsou založené na ochranných známkách, o něž si LG požádalo. Korejská společnost si nechala zaregistrovat značky jako ChromeOne, ChromeDesk a ChromeStation. Tyto tři ochranné známky byly zaregistrovány minulý týden korejskou centrálou LG ve spolupráci s australskou právnickou společnostní. Podle expertů tak LG chystá hned tři zařízení s Chrome OS, jelikož každá ze tří ochranných známek pokrývá jeden z produktů v kategoriích laptopy, desktopy a tablety.


Spolupráce korejské společnosti s Googlem není ničím překvapivým. LG se nedávno spojilo s americkým gigantem na vytvoření zařízení Nexus 4 a Nexus 5 (jehož fotografie a specifikace se objevily na internetu minulý týden). Konkurenční firmy Acer a Samsung již své produkty s Chrome OS nabízejí a "do boje" se chystá vstoupit i Lenovo s Hewlett-Packard. Je tedy až překvapivé, že LG trvalo tak dlouho, než se trhem s Chrome OS začalo zabývat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Ilike - Fotolia.com

Komentáře