LG pracuje na konkurenci pro Surface Pro 3

Novinky |

Společnost LG pracuje na novém tabletu s odnímatelnou klávesnicí, který bude fungovat podobně jako Surface Pro 3 od Microsoftu.

LG pracuje na konkurenci pro Surface Pro 3Jak uvedlo LG, tablet, z něhož se po přidělání klávesnice stává laptop, bude poháněn čtyřjádrovým procesorem od Intelu a kvůli zlepšení výdrže baterie bude opatřen SSD diskem. Inženýři společnosti navíc testují speciální touchpad na klávesnici, který je k vidění třeba u Surface Pro 3. LG se na trhu s hybridními tablety snaží prosadit od minulého roku. V únoru 2013 společnost vydala své hybridní PC Tab-Book s 11,6palcovým displejem, které bylo možné používat jako tablet i laptop a běžel na operačním systému Windows 8. Tab-Book měl vysunovací Qwerty klávesnici pod dotykovým displejem.


V červenci jihokorejská společnost vydala novou generaci Tab-Booku, v níž nahradila Windows 8.1 operačním systémem Android 4.2. Ten však není možné aktualizovat na vyšší verzi. LG však podle svých představitelů není spokojeno s tržbami současné řady tabletů, která je oproti prodejům smartphonům značně nižší a pracuje tak na novém zařízení podobném Surface Pro 3, které by mělo uživatele více zaujmout. Mluvčí společnosti zatím neuvedl, kdy bude nový hybrid uveden na trh, ani to, kolik bude stát.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: lg

Komentáře