LG na veletrhu IFA ukázalo 8K TV

Novinky |

Společnost LG na veletrhu se spotřební elektronikou IFA 2014 v Berlíně představila nový high-endový televizor s obrovským rozlišením.

LG na veletrhu IFA ukázalo 8K TVNový televizor LG s úhlopříčkou 2,5 metru má rozlišení 7 680 × 4 320 pixelů, což je 16× vyšší rozlišení, než jaké nabízejí současné Full HD TV. Zařízení nepoužívá OLED technologii, ale je postaveno na LCD panelu. Jak uvádí výrobce, o obraz u tohoto prototypu se starají čtyři stejné procesory, které jsou ve 4K televizorech LG - finální produkt však bude obsahovat procesor pouze jeden.


Představené zařízení je pouhým konceptem, který má dokazovat to, že LG dokáže takový televizor vyrobit. Představitel společnosti na IFA potvrdil, že LG je schopné poslat televizor do masové výroby během jednoho roku. To se však nestane, jelikož se na trhu teprve začínají objevovat 4K sety a pro 8K není dostupný kompatibilní obsah. Než se 8K dostane do mainstreamu, to bude ještě nějaký ten rok trvat. Zajímavých televizorů se na IFA obejvilo více - zmínit lze také třeba 4K TV od Samsungu s úhlopříčkou 2,7 metru.

 

Zdroj. TechspotÚvodní foto: lg


Související články
Komentáře