LG M80DF - televizní monitor s vestavěným wooferem

Novinky | 18.07.10

Společnost LG Electronics přichází na trh s novou řadou LED televizních monitorů M80, která je určena zejména pro zábavu. Největším lákadlem její vlajkové lodi, modelu M80DF, je vestavěný woofer.

Řada M80 je navržena tak, aby stejně dobře sloužila jak pro sledování televizních pořadů, tak pro poslech hudby i další druhy zábavy včetně hraní počítačových her. Nejvyšší zástupce této řady, model M80DF, nabízí navíc díky vestavěnému wooferu prostorový zvuk. Všechny monitory této řady disponují vestavěným DTV tunerem (DVB-T, DVB-C, MPEG4), který umožňuje sledovat TV vysílání v plném vysokém rozlišení (HD TV). Navíc je lze snadno propojit s dalšími digitálními přístroji - například kamkordéry či digitálními fotoaparáty.

Zástupci této řady se mohou pochlubit i zajímavým designovým provedením s tloušťkou rámu dosahující pouhých 16,5 mm. Pozornost upoutá především model M80DB, který je vybaven kulovitým podstavcem originálního tvaru.

Úhlopříčky obrazovek se pohybují v rozmezí od 20" do 23" a maximální rozlišení dosahuje 1920 x 1080 obrazových bodů. Doba odezvy těchto monitorů činí 5 ms, jas 250 nitů a nabízejí i vysoký kontrastní poměr 5 000 000:1. Všechny modely jsou osazeny 2 x 5W reproduktory a model M80DF navíc nabízí i 7W woofer. Někteří z vás jistě ocení i možnost montáže na zeď. Co se portové výbavy týče, nabízí monitory 2 HDMI konektory, SCART, D-Sub a komponentní i kompozitní video.

Stejně jako některé další monitory od LG je i řada M80 šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje totiž žádnou rtuť ani halogeny.

Nové televizní monitory jsou v prodeji od 1. 6. 2010.


Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.