LG G4 bude prvním smartphonem mimo Nexus, který bude aktualizován na Android 6.0

Novinky |

Společnost LG oznámila, že její vlajková loď LG G4 bude vůbec prvním smartphonem mimo zařízení Google Nexus, který bude aktualizován na operační systém Android 6.0 Marshmallow.

LG G4 bude prvním smartphonem mimo Nexus, který bude aktualizován na Android 6.0Pokud nepočítáme uživatele telefonů Nexus od Googlu, získají nový mobilní operační systém Android 6.0 jako první na světě tento týden uživatelé smartphonu LG G4 v Polsku, přičemž zbytek Evropy bude rychle následovat. V minulosti LG zpřístupnilo svůj operační systém během několika dnů poté, co se k němu dostali uživatelé v Polsku. LG se chce díky Androidu 6.0 odlišit od konkurence, které aktualizování telefonů na nové verze Androidu tradičně trvá mnohem déle. Minulý rok bylo LG jedním z prvních výrobců, který svá zařízení aktualizoval na Android 5.0 (který stále není na mnoha zařízeních konkurence).


Není zatím jasné, kdy se nového Androidu dočkají i uživatelé dalších modelů telefonů od LG. Mluvčí společností pouze oznámil, že podrobnosti týkající se zpřístupnění nové verze operačního systému pro jednotlivé modely budou na různých trzích zveřejňovány postupně.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: lg

Komentáře