LG Electronics si začne vyrábět vlastní procesory

Novinky |

LG Electronics stejně jako ostatní technologické společnosti outsourcuje klíčové komponenty pro svá zařízení od jiných výrobců. To se však má v blízké budoucnosti údajně změnit, jelikož společnost plánuje vyrábět své vlastní procesory.

LG Electronics si začne vyrábět vlastní procesoryMluvčí firmy listu Korea Herald potvrdil, že LG začne "brzy" masově vyrábět procesory, avšak neuvedl žádné další detaily. Podle blíže nejmenovaných dobře obeznámených zdrojů by však výroba měla začít již ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Procesory budou navrhovány a vyvíjeny v laboratořích LG a následně je pro společnost bude vyrábět Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Podle některých expertů by se vlastní čip od LG mohlo objevit již v chystané nové vlajkové lodi společnosti, smartphonu G3.


G3, nástupce LG G2, by měl debutovat koncem dubna či začátkem května. Podle zdrojů z LG plánuje společnost představit smartphone ještě před létem, kdy mnoho spotřebitelů jezdí na dovolenou. LG nechce své procesory používat pouze u high-endových zařízení, ale i smartphonů střední třídy a low endu. Dá se očekávat, že se objeví i v tabletech. LG Electronics vyrábí všemožnou elektroniku od televizorů a ledniček až po počítačové monitory a chytré mobilní telefony.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře