Lenovo v USA kvůli nezájmu končí s prodejem menších tabletů s Windows

Novinky |

Společnost Lenovo se rozhodla, že kvůli nezájmu zákazníků ukončí ve Spojených státech prodej svých malých tabletů s Windows.

Lenovo v USA kvůli nezájmu končí s prodejem menších tabletů s WindowsZásoby Lenovo Miis 2 8 a ThinkPad 8 - dvou 8palcových tabletů s Windows, které Lenovo ve Spojených státech prodávalo - byly přemístěny do zemí s vyšší poptávkou. Američané, kteří mají o tablety Lenova zájem, si je tak budou moci pořídit pouze do vyprodání zásob v kamenných obchodech. Navzdory nedostatečnému zájmu zákazníků o 8palcové tablety Lenova mluvčí společnosti uvedl, že poptávka po větší verzi tabletu s označením ThinkPad 10 s 10palcovým displejem je poměrně vysoká. O menší tablet je pak zájem především v Brazílii, Číně a Japonsku.


Společnosti jako Lenovo mají obecně s poptávkou po svých menších tabletech s Windows problémy, především díky velkému zájmu o zařízení typu Apple mini a Google Nexus 7. Intel má proto mimo jiné problém s prodejem svých procesorů Bay Trail a musí je pro výrobce dotovat, což v posledním čtvrtletí vyústilo v propad tržeb jeho mobilní divize.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) mariesacha - Fotolia.com

Komentáře