Lenovo uvádí ThinkPad X1, plnohodnotný notebook s ohebným displejem

Novinky |

Skládací displeje jsou v segmentu smartphonů stále oblíbenějším trendem, ač se do rukou uživatelů stále ještě úplně nedostaly. Jenže představte si, že by bylo tuhle designovou vychytávku možné přenést na oblast notebooků.

Lenovo uvádí ThinkPad X1, plnohodnotný notebook s ohebným displejemLenovo, zdá se, tuhle záležitost vyřešilo po svém. Společnost, která stojí za některými z nejzvláštnějších zařízení ve světě PC – jako je třeba Yoga Book C930 s klávesnicí s elektronickým inkoustem – vstupuje na trh ohebných displejů s ThinkPadem X1.

Ten společnost představila na své konferenci s názvem Accelerate a má jít o „první skládací PC“ včetně full screen designu, jenž se ve středu plynule ohýbá.

Lenovo tvrdí, že tento design umožňuje dost flexibility. Ráno se zkrátka probudíte, „ohnete ho jako knihu“ a procházíte sociální sítě. Kromě toho jej můžete jako stojánek postavit v kuchyni a u přípravy snídaně či pití kávy pročítat zprávy. Nebo jej zapojíte do svého počítače v kanceláři a v tu ránu z něj máte monitor navíc.

Podle společnosti Lenovo však ThinkPad X1 nebude tradičním hybridem tabletu a notebooku. Disponovat bude mechanickou klávesnicí, 13,3“ 2K OLED displejem, a také perem (stylusem) pro ovládání, psaní poznámek či digitální umění.

Konkrétní hardwarové specifikace ani cenu zařízení zatím neznáme, ale podle výrobce bychom se novinky měly dočkat někdy v roce 2020.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Lenovo/Techspot.com

Komentáře