Lenovo uvádí ThinkPad T400s

Novinky | 25.06.09

Společnost Lenovo představila nový notebook ThinkPad T400s, jenž byl vyvinut se záměrem poskytnout profesionálním uživatelům tenký, lehký, ale zároveň vysoce výkonný počítač vybavený širokou škálou funkcí.

Lenovo uvádí ThinkPad T400s

 

Nový model našel inspiraci v nejtenčím a nejlehčím plně vybaveném notebooku ThinkPad X300 od společnosti Lenovo, a nový notebook ThinkPad T400s je tak velmi tenký (21mm v nejužším místě) a zároveň také lehký (nejlehčí modely mají hmotnost pod 1.8kg). Tenké konstrukce bylo dosaženo díky 14,1 palcovému LED displeji, použitému SSD disku a šasi Top Cover Roll Cage druhé generace, které společnost Lenovo poprvé představila u notebooku ThinkPad X300. Šasi výrobce vytvořil ze zesílených karbonových vláken, která se mimo jiné používají při výrobě rámů kol a při výrobě letounů. Díky tomuto designu je notebook téměř o 20 procent lehčí než jeho předchůdce ThinkPad T400.

Řada T je v portfoliu notebooků ThinkPad synonymem pro vysoký výkon. Modely s označením ThinkPad T400s nabídnou podle vyjádření výrobce uživatelům to nejlepší z obou světů – tenký a velice lehký notebook, u něhož však nebyl obětován výkon a odolnost ve prospěch váhy a rozměrů.

Výbava notebooku, uváděného na trh v České republice

•    Procesor Intel Core2Duo SP9400 s nízkou spotřebou 
•    Úsporný a rychlý SSD disk (128GB)
•    Vypalovací DVD mechanika 9,5mm slim
•    Ethernet, Wi-Fi, WWAN3 a Bluetooth
•    Čtečka paměťových karet 5-in-1
•    Až šest hodin životnosti baterie
•    Podpora dvou monitorů přes Display Port a VGA konektor
•    Vestavěný USB/eSATA port
•    Splňuje kritéria energetické účinnosti pro Energy Star 5.0

Lenovo rovněž přináší tři nové možnosti pro uživatele, kteří si chtějí rozšířit svůj pracovní prostor připojením dalších periferních zařízení, jako jsou myši a klávesnice, monitory nebo tiskárny. Replikátor portů řady 3 a dokovací stanice ThinkPad Mini Dock Series 3 / Plus 3 jsou menší a tenčí, umožňují jednoduché odpojení notebooku z dokovací stanice („vycvaknout a jít“), podporují připojení více monitorů a jsou vybaveny porty USB, Display Port a eSATA.


Uživatelé stráví u klávesnice notebooku obvykle spoustu času. Pohodlná, snadno použitelná klávesnice tak hraje obrovskou roli v tom, jak jsou se svým počítačem spokojeni. Jak společnost Lenovo zjistila, průměrný uživatel stiskne tlačítka Delete a Escape 700krát za týden – na nové klávesnici jsou proto tyto klávesy větší. Značná část uživatelů u stolu i jí, což nevyhnutelně vede k tomu, že se na klávesnici dostanou drobky – aby se zabránilo jejich zapadnutí do klávesnice, byly zmenšeny rozestupy mezi jednotlivými klávesami. Touchpad je vybaven technologií multitouch, takže s ním lze rolovat procházené dokumenty, vybírat jejich části a ty si přibližovat.

Jelikož by zvuk klávesnice mohl při konferenčním hovoru působit rušivě, vybavil výrobce počítač dvojicí digitálních mikrofonů, které pomáhájí redukovat okolní šum a zlepšují kvalitu zvuku. Aby uživatel věděl, kdy je mikrofon zapnutý a kdy vypnutý, vybavilo Lenovo počítač zvláštními tlačítky pro ztlumení reproduktorů a vypnutí mikrofonu, navíc s LED indikací stavu (zapnuto/vypnuto). Mají-li uživatelé zájem o spuštění telefonování po internetu, lze aktivovat VoIP stisknutím klávesy Function a  F6.

Aby používání bylo pohodlnější, je nový notebook vybaven zvláštní možností zapínání – stačí prstem přejet přes čtečku otisků prstů. USB port funguje také jako dobíječka pro MP3 přehrávače, kamery a další periferní zařízení, a to i v případě, je-li počítač v režimu spánku/hibernace nebo stand-by.

Počítače ThinkPad T400s budou k dispozici v první polovině července a to prostřednictvím obchodních partnerů společnosti Lenovo. Cena je 42.990 Kč.


Komentáře