Lenovo nabízí levnější varianty profesionálních desktopů

Novinky | 31.03.09

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio profesionálních stolních počítačů o dva menší a levnější modely.

Lenovo představuje A58 a M58

 

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio profesionálních stolních počítačů o dva menší a levnější modely. Nové počítače Lenovo ThinkCentre A58 přinášejí zákazníkům z řad středních a malých firem řešení v novém designu. Požadavky větších firem a velkých koncernů na produktivitu a efektivitu řeší zase řada ThinkCentre M58e, která dle slov výrobce nabízí nové technologie s ekologicky šetrnými prvky. Vzhledem k tomu, že stále více zákazníků dnes žádá malé stolní počítače, jsou novinky k dispozici jak v kompaktním provedení, tak ve verzi tower.

Uživatelé nových počítačů Lenovo dostanou k dispozici nástroj Rescue&Recovery pro obnovení ztracených dat. Nové desktopy poskytují i běžně požadované bezpečnostní prvky, jako jsou čtečka otisků prstů na klávesnicích Lenovo (díky čtečce otisků prstů odpadají problémy s hesly), dále je k dispozici možnost vypnutí I/O portů a detekce otevření skříně.

Většina firem si kupuje počítačové vybavení jako investici na několik let. Nicméně podle nedávné studie zveřejněné agenturou Gartner2 se ukazuje, že počáteční hardwarové náklady tvoří pouze 13-16 % celkových nákladů na vlastnictví PC (TCO) během životního cyklu počítače, zbytek tvoří náklady na software a údržbu. Nové počítače ThinkCentre A58 a M58e mají pomáhat firmám řešit jak náklady spojené s pořízením hardwaru, tak náklady na údržbu, a to hned několika způsoby.

Počítače řady ThinkCentre M58e i A58 jsou vybaveny sadou technologií ThinkVantage,  které jsou zahrnuty v ceně počítače. Tyto technologie pomahají malým a středním společnostem ušetřit náklady za IT oddělení a těmto oddělením ve velkých společnostech zase ušetří čas a náklady, protože jim odpadnou starosti ohledně resetování hesel a správy majetku.

Lenovo své stolní počítače vybavuje řadou nástrojů typu Rescue&Recovery, které pomáhá obnovit ztracená data, nebo utilitou Power Manager, díky které lze snadno řídit energetickou spotřebu počítače, a to i ve vypnutém stavu. Součástí těchto řešení je i Client Security Solution, Client Security Password Manager a další.

IT administrátoři mohou s technologiemi ThinkVantage ovládat i velká množství osobních počítačů, a to prostřednictvím softwaru LANDesk (lze přikoupit). Kromě toho nabízí firemním zákazníkům  počítač ThinkCentre M58e až 15měsíční stálost platformy, kteří mohou tuto technologii instalovat v delším časovém horizontu.

V případě těchto stolních počítačů mají zákazníci na výběr z následujících technologií:


•    procesory Intel Core2Quad a Core2Duo
•    podpora grafiky Onboard Direct X10
•    podpora až 1 TB úložného prostoru
•    až 4 GB paměti
•    vypalovací mechanika Blu-ray disků nebo DVD

Ceny a dostupnost


Stolní počítače ThinkCentre A58 a M58e budou uvedeny na trh počátkem dubna, přičemž cena nejlevnějších modelů bude začínat na 10.990,- Kč. Počítače bude možné koupit u obchodních partnerů společnosti Lenovo.


Komentáře