LAMAX Tips1 jsou bezdrátové špunty, které jste vždycky chtěli

Novinky |

Pod značkou LAMAX si zpravidla představíme přenosné reproduktory, akční kamery nebo autokamery, ale jistou proslulost si zasluhují také sluchátka, kterých má LAMAX v portfoliu hned LAMAX Beat několik. Včetně modelu LAMAX Tips1, který si dnes představíme.

LAMAX Tips1 jsou bezdrátové špunty, které jste vždycky chtěliBezdrátová sluchátka můžete koupit ve dvou různých barevných kombinacích. Tou první je standardní šedo-černá, tou druhou pak o něco originálnější tyrkysovo-černá, která je pro LAMAX typická a tvoří jakousi jeho neoficiální ochrannou známku.

Jednotlivé špunty jsou sice bezdrátové, ale navzájem propojené pomocí kabelu, který zajišťuje, že jeden z nich samostatně rozhodně neztratíte. Na kabelu navíc najdete veškeré ovládací prvky, které budete potřebovat (pro pozastavení, přehrávání, hovor, přepínání mezi songy a zvyšování/snižování hlasitosti), jež dostaly formu praktických pogumovaných tlačítek. Jako zdroj hudby a jiného obsahu můžete použít jakékoliv zařízení, které je kompatibilní se standardem 4.2. Díky ovládacím prvkům na kabelu sluchátek můžete toto zařízení (zpravidla smartphone) při přehrávání nechat schované v kapse či v batohu. Za zmínku stojí i různý tvar tlačítek pro změnu hlasitosti a tlačítka pro zapínání, takže postupně ovládání zvládnete, aniž byste se na něho museli dívat.

Sluchátka LAMAX Tips1 váží pouhých deset gramů, a navíc jsou velice skladná, a tak jsou vhodná i pro použití při sportovních aktivitách. Navíc je možné si vybrat ze tří různých velikostí špuntů tu nejvhodnější pro vaše uši.

Spárování je možné s jakýmkoliv kompatibilním zařízením prostřednictvím „modrého zubu“, tedy Bluetooth, který v kombinaci s technologií multipoint umožňuje přehrávání hudebního obsahu ze dvou různých zařízení najednou. Přepnutí mezi oběma je možné za pouhou sekundu.

Špunty LAMAX Tips1 nabijete za hodinu a půl a poté vám budou fungovat až pět hodin v kuse. Baterie typu Li-Pol nabízí kapacitu 60 mAh, jejímž dalším specifikem je pohotovostní režim v délce až 100 hodin. V oněch pěti hodinách mezi dvěma nabíjeními můžete buďto poslouchat hudbu nebo využít vestavěnou funkci handsfree pro telefonování, při kterém využijete kvalitní vestavěný mikrofon, jehož prostřednictvím vás váš protějšek uslyší nahlas a zřetelně. Standard Bluetooth 4.2, který sluchátka podporují, umožňuje jejich oddálení od zdrojového zařízení až na deset metrů.

Model LAMAX Tips1 zakoupíte na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 790 Kč, což z nich činí cenově nejdostupnější sluchátka v portfoliu LAMAXu. V balení společně s nimi dostanete nabíjecí micro USB kabel, tři různé velikosti špuntů, jež nasadíte na 10mm měniče sluchátek, a sadu nálepek LAMAX. Za zmínku stojí i podpora profilů A2DP, HFP, HSP a AVRCP a výrobce zároveň slibuje i vyvážený zvuk, který přirozeně bývá jedním z hlavních důvodů koupě sluchátek.Úvodní foto: LAMAX

Komentáře