Kvůli automatickému vyplňování dat v Outlooku unikly osobní informace světových lídrů

Novinky |

Osobní informace prezidentů a dalších vysokých představitelů celé řady zemí světa se kvůli chybě australského vládního zaměstnance a funkci automatického vyplňování dat aplikace Microsoft Outlook dostaly do rukou pořadatelů asijského fotbalového turnaje.

Kvůli automatickému vyplňování dat v Outlooku unikly osobní informace světových lídrů
Podle listu The Guardian se chyba stala před summitem zemí G20, který se odehrál minulý rok v australském Brisbane. Pracovník australské sekce vízových služeb tehdy zapomněl ověřit, zda políčko „komu“ při odesílání mailu obsahovalo správného příjemce poté, co e-mailovou adresu automaticky doplnil Outlook. Kvůli této chybě byly informace o světových lídrech účastnících se summitu odeslány asijské komisi organizující tamní fotbalový turnaj. Mezi tato data patřila čísla pasů představitelů jednotlivých zemí, informace o vízech a další citlivé osobní informace. Navzdory závažnosti celé věci nebyli prezidenti a premiéři o ničem informováni.


Podle ředitele divize vízových služeb nebylo nutné nikoho informovat, jelikož asijští pořadatelé e-mail smazali a ujistili se, že nebyl nikomu přeposlán nebo zkopírován. Podle Australanů navíc není pravděpodobné, že by případní zloději mohli data nějakým způsobem zneužít. Celá věc je však jasným příkladem toho, jak jednoduchá chyba člověka může způsobit únik citlivých osobních dat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře