Kriminální policie vyšetřující softwarové pirátství vtrhla na strahovské koleje

Novinky | 08.09.10

V rámci mezinárodní softwarové protipirátské akce poctila policie svou návštěvou i pražské strahovské koleje. Razie probíhá ve 14 státech a postihla například i provoz serveru thepiratebay.org.

Čeští kriminalisté během včerejšího dne navštívili studentské koleje na Strahově v Praze, kde pátrali po nelegálním provozu na místní síti. Podle tvrzení studentů nicméně policie neprováděla prohlídky pokojů, ale zaměřila se pouze na hlavní servery. Na celou akci bylo uvaleno informační embargo a policie zatím nezveřejnila žádná výsledná stanoviska. Strahovské koleje se ovšem nestaly terčem policejního vyšetřování v oblasti nelegálních dat poprvé, již v minulých letech zde softwarová policie prováděla razie. Otázkou přesto zůstává, proč se policisté rozhodli koleje navštívit ještě před začátkem školního roku, během kterého dochází k nejintenzivnějším datovým přenosům z řad studentů.

Dle dostupných informací za celou akcí s názvem Scéna stojí belgičtí policisté. Jak jsme vás informovali ve včerejším článku, k soudu se opět vrací kauza zabývající se provozovateli švédského serveru thepiratebay.org sloužícího jako databáze torrentů. Ten byl při včerejší akci dokonce na několik hodin odstaven z provozu.


Komentáře