Kim Dotcom připravuje novou šifrovanou komunikační službu

Novinky |

Zakladatel oblíbené služby Mega Kim Dotcom oznámil, že již brzy spustí novou službu určenou k bezpečnému provádění videohovorů a psaní textových zpráv.

Kim Dotcom připravuje novou šifrovanou komunikační službuNová služba má být bezpečnou alternativou ke komunikačním aplikacím, jež jsou již na trhu. Jak podotýká Dotcom, všechen provoz bude šifrován a jelikož je zřizovatel služby usídlen na Novém Zélandu, nebudou mu americké soudy - narozdíl třeba od Skypu či WhatsApp se sídlem v USA - moci přikázat vydání uživatelských dat. Není zatím jasné, kdy konkrétně bude nová služba spuštěna, podle Dotcoma by betaverze měla být dokončena během několika týdnů.


Podle hashtagu, který Dotcom použil u svého tweetu, se dá usuzovat, že se nová služba bude jmenovat MegaChat. Poslední vyjádření Dotcoma přichází téměř měsíc poté, co tento muž oznámil, že ho v jeho právní bitvě opustili právní zástupci, jelikož mu došly peníze. Na počátku prosince pak Dotcom prohlásil, že v roce 2015 do Spojených států přinese svou kontroverzní politickou stranu. Ta v nedávných volbách na Novém Zélandu zcela propadla.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Twitter/Techhive.com

Komentáře