Kaspersky představuje antivirus pro Mac

Novinky | 06.11.09

Bezpečnostní společnost Kaspersky Lab následuje své konkurenty McAfee a Open Door Networks a vydává svůj první antivirus pro Mac.

Kaspersky představuje první antivir pro Mac OS X

„Nezranitelnost Maců není nekonečná“, je heslo, pod kterým se v poslední době roztrhl pytel s novými antivirovými programy pro počítače Mac. S tím, jak roste podíl počítačů Apple na trhu, se budou totiž určitě i více soustředit hackeři na prolomení ochrany uživatelů zařízení Mac. Kaspersky proto vydává svůj vůbec první antivirový software pro operační systémy Mac OS X.

Hlavním důvodem jde dle zástupců společnosti vyvíjející bezpečnostní software strach z klasických Windows počítačů, z nichž se může potenciální „nákaza“ přenést i do Maců. Celých 85 % uživatelů počítačů Apple totiž zároveň pracuje i na Windows počítačích, ze kterých se mohou s běžnými přenosy dat skrze emaily či flash disky rozšířit na Macy i škodlivé soubory.

Kaspersky Anti-Virus for Mac vyžaduje minimálně Mac OS X verze 10.4.11 a jádro procesoru od Intelu. Jednoletá licence pro jeden Mac pak má stát v Evropě okolo 1100 Kč. Více informací o novém software se dozvíte zde přímo na stránkách společnosti Kaspersky.


Komentáře