Kasa.cz: Dobírku u eshopů využívá stále méně zákazníků

Novinky |

Ještě před dvěma lety byla nejoblíbenějším způsobem platby za zboží na eshopech dobírka, která se ale v poslední době stále více propadá.

Kasa.cz: Dobírku u eshopů využívá stále méně zákazníkůVyplývá to alespoň z dat jednoho z největších elektronických prodejců u nás, portálu Kasa.cz.

Lidé totiž stále raději zboží platí přímo na místě, volí tedy formu osobního odběru. Údaje Kasa.cz tento trend potvrzují. Přestože má tento eshop odběrní místa, tzv. Kasahousy, pouze na čtyřech místech v ČR (v Praze, Čestlicích, Brně a Ostravě), využívá nyní možnosti osobního odběru celých 56 procent zákazníků. Navíc se očekává, že toto číslo dále poroste. Vždyť v poslední předvánoční sezóně zákazníci Kasy nakupovali s osobním odběrem až v 60 procentech případů.

Kasa.cz průzkum

Platby pomocí online bankovních převodů vzrostly od roku 2011 ze tří na 15 procent. Statisticky nejúspěšnějším dopravcem u Kasa.cz je Česká pošta s 18 procenty doručených zásilek, následovaná DPD s 15 procenty. Na třetím místě se umístila doprava Kasa komfort s 8 procenty a nakonec Toptrans se třemi procenty zásilek.

Zdroj: TZ Kasa.czÚvodní foto: © Vanessa - Fotolia.com

Komentáře