Kanadská tajná služba odposlouchávala lidi přes bezplatné WiFi

Novinky |

I když Edward Snowden prohlásil, že již nemá co dalšího by v médiích o NSA zveřejnil, stále se objevují nové a nové šokující zprávy vyplývající z dokumentů, které již Snowden zpřístupnil před časem.

Kanadská tajná služba odposlouchávala lidi přes bezplatné WiFiSe zatím poslední zajímavou informací přišel kanadský kanál CBC, podle kterého kanadská tajná služba CSEC odposlouchává bezplatné WiFi sítě na tamním letišti, aby měla přehled o svých občanech.

CSEC se již ke kauze stihla vyjádřit, když uvedla, že shromažďovala pouze metadata. Ta obsahovala informace o tom, komu uživatelé volají a kdy přistupují na jaké webové stránky - nebyl tak shromažďován konkrétní obsah jejich komunikace. I když CBC má ještě teprve zveřejnit patřičné dokumenty, které se celé kauzy týkají, ví se to, že CSEC byla schopna sledovat mobilní zařízení tisíců cestovatelů skrze bezplatnou WiFi síť na blíže nespecifikovaném kanadském letišti a to i poté, co opustili terminál.


Podle CBC sledovala CSEC uživatele i po opuštění letiště, pokud se následně připojovali k dalším bezplatným hotspotům a Kanaďané si tak o uživatelích mohli utvořit ucelený obrázek. Podle CBC z dokumentů vyplývá, že kanadská špionážní služba byla tímto procesem nadšena a sledování uživatelů přes WiFi je jen jednou částí v rozsáhlém sledovacím procesu, jenž zajišťuje hned několik agentur.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře