K útoku na Facebook,Twitter a další se přihlásil Lizard Squad

Novinky | 28.01.15

V pondělí v noci mělo problém s provozem několik sociálních sítí: Facebook, Instagram, Tinder či Hipchat. Nyní se k útoku typu DDoS na tyto weby přihlásili hackeři ze skupiny Lizard Squad.
Facebook se k výpadku, který postihl lidi po celém světě, oficiálně přiznal a obdobné prohlášení vydal i Instagram (který mimochodem již dva roky spadá pod Facebook). Následně se na Twitteru k útoku přihlásila skupina zvaná Lizard Squad. Představitelé Facebooku se však proti vyjádření hackerů vyhradili s tím, že šlo pouze o interní chybu. "Tento výpadek nebyl zapříčiněn třetí stranou, ale nastal poté, co jsme provedli změnu v nastavení našich systémů. Rychle jsme problém opravili a obě služby (Facebook i Instagram) jsou nyní pro všechny uživatele opět dostupné," uvedl Facebook v prohlášení.


A co ostatní? HipChat výpadek svedl na "problémy s databází", zatímco Tinder a Twitter žádné vysvětlení neposkytli. Lizard Squad je hackerská skupina, která na Štědrý den zaútočila na Xbox Live a PlayStation Network a následně začala na internetu nabízet své hackerské služby za peníze. Skupina taktéž stojí za útoky na Blizzard a PlayStation Network, které se odehrály v srpnu minulého roku. Tehdy hackeři uvedli, že útoky nepřestanou, dokud budou trvat útoky USA na Islámský stát. Před pár dny pak Lizard Squad napadl stránky aerolinek Malaysia Airlines.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře