Jony Ive v Apple nastoupí do funkce šéfa designu

Novinky |

Známý designér společnosti Apple Jonathan Ive, který stojí za produkty jako iMac, iPod či iPad, byl povýšen do nově vytvořené funkce Chief Design Officer.

Jony Ive v Apple nastoupí do funkce šéfa designuJony Ive se přesune do nové pozice, v níž bude nad designem vykonávat spíše strategický dohled, o každodenní provoz designérských týmů se pak budou starat dva nový viceprezidenti. Prvním z nich bude viceprezident pro průmyslový design Richard Howarth, jenž se bude zaměřovat na hardwarové projekty. Hordwarth je dlouholetým zaměstnancem Apple, který je od počátku členem designérského týmu iPhonu. Na pozici viceprezidenta pro design uživatelského rozhraní pak povýší Alan Dye, jenž bude pro změnu dohlížet na uživatelské rozhraní desktopu i mobilních zařízení. Dye mimo jiné stál za velkou změnou designu, již přinesla platforma iOS 7.


O personálních změnách uvnitř Apple jako první informoval britský The Telegraph s odkazem na interní zprávu, které zaměstnancům amerického gigantu rozeslal Tim Cook. V tomto dopise Cook mimo jiné píše, že Ive bude ve své nové pozici dohlížet na design kamenných obchodů Apple či na novou centrálu Apple, která je v současné době ve výstavbě. Jonathan Ive pracuje v Apple od roku 1992.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře