Jobs před smrtí pracoval na chytrém televizoru

Novinky |

Podle oficiální biografie Steva Jobse, která dnes vychází, byl šéf Applu téměř posedlý vytvořením chytrého televizoru, který by změnil celý průmysl.

Jobs před smrtí pracoval na chytrém televizoru
I když Apple v současné době prodává set-top box s názvem Apple TV, nesetkalo se toto zařízení s příliš vysokou poptávkou uživatelů. A Jobs chtěl proto vytvořit něco zcela jiného. "Chtěl pro televizory udělat to, co udělal pro počítače, hudební přehrávače a telefony: zjednodušit je a udělat je elegantními," píše v biografii Walter Isaacson, podle nějž Jobs uvedl, že by "chtěl vytvořit integrovaný televizní set, který bude velmi snadné ovládat a který se bude sám synchronizovat se všemi zařízeními a službou iCloud“.

"Bude to mít nejjednodušší uživatelské rozhraní, jaké si umíte představit. Konečně jsem to rozlouskl," nechal se slyšet Jobs při rozhovorech s Isaacsonem. A tomu, že je Apple blízko uveřejnění finálního produktu chytrého televizoru, nenapovídá pouze nová biografie. Jean-Louis Gassée z produktové divize společnosti minulý měsíc oznámil, že chytrý televizor se na trh určitě dostane a je „naprosto skvělý“. Podle analytiků je také velmi pravděpodobné, že by do takového produktu byl integrován hlasový navigátor Siri, který byl nedávno představen u iPhonu 4S. "Namísto mačkání tlačítek na ovladači byste Siri například řekli: posuň video o tři minuty napřed," říká analytik Jack Purcher.


Komentáře