Jeff Bezos se před časem pokoušel dostat Nadellu do Amazonu

Novinky |

Satya Nadella nahradil Steva Ballmera na pozici šéfa Microsoftu v roce 2014, a od té doby narostla tržní hodnota společnosti o 250 miliard dolarů. Všechno však mohlo být jinak, kdyby Nadella kdysi vzal nabídku šéfa Amazonu, Jeffa Bezose.

Jeff Bezos se před časem pokoušel dostat Nadellu do AmazonuPodle Harryho McCrackena z Fast Company odhalil starý Nadellův manažer z Microsoftu, Doug Burgum (nyní guvernér amerického státu Severní Dakota), že se Bezos pokusil Nadellu přesvědčit, aby se k němu přidal v Amazonu. To bylo před více než deseti lety.

Burgumovi se Nadellu podařilo přimět, aby zůstal, a to tím, že jej přesvědčil, že Microsoft nabízí více příležitostí než pouhý on-line knihkupec (což je poměrně přesný popis Amazonu předtím, než expandoval v jednu z největších společností na světě).

„Ve své charakterizaci Amazonu jsem se mýlil,“ dodal Burgum, „ale měl jsem pravdu v tom, že jsem Satyu přesvědčil, aby zůstal.“

Jako šéf bývalé divize Microsoftu s názvem Business Solutions Group připravoval Burgum Nadellu na to, aby se stal jeho nástupcem, ale Steve Ballmer po něm chtěl, aby vedl technickou divizi Windows Live Search, z níž se nakonec vyvinul Bing. Poté, co později vedl divizi Microsoftu Server & Tools Group, se Nadella stal v únoru 2014 šéfem celé společnosti.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Microsoft

Komentáře