Jednotné řešení OneMesh vám umožní bezstarostné surfování bez prodlev

Novinky |

Bezdrátové sítě jsou jednou z oblastí, které se neustále vyvíjejí. V dnešní době se v tomto segmentu sází hlavně na rychlost, plynulost, kapacitu připojení a bezchybné pokrytí.

Jednotné řešení OneMesh vám umožní bezstarostné surfování bez prodlevPrávě toto jsou důvody, proč na scénu přicházejí systémy typu MESH, jejichž hlavním cílem je vytvoření jedné Wi-Fi sítě pro celou domácnost. S takovou sítí už nebudete muset řešit výpadky ve vzdálenějších místnostech a jednoduše se připojíte odkudkoliv, aniž byste si všimli, že váš smartphone právě „přepnul“ z jednoho Wi-Fi prvku na druhý. Kdekoliv v rámci své domácnosti už tak díky MESH řešení můžete být připojeni k jedné domácí síti s jedním názvem (SSID). Uživatelé se mohou volně pohybovat po prostoru a přitom poslouchat hudbu skrze nějakou z hojných on-line platforem, volat přes mobilní aplikaci nebo dokonce hrát hry, přičemž nedochází k prodlevám, jež by narušovaly uživatelský zážitek. Mesh totiž vždy vybere tu aktuálně nejvhodnější jednotku a pásmo pro vaše zařízení.

TP-Link OneMesh využívá stávající infrastrukturu

TP-Link uvedl svoje řešení OneMesh, které uživatelům přináší stabilní připojení v domácnostech, ve kterých pokryje každý kout. K tomu stačí jediné: mít už doma kompatibilní router TP-Link, u kterého stačí jedna bezplatná aktualizace firmwaru, díky které pak bude fungovat jako jádro sítě. To se sice prozatím týká pouze routeru Archer C7 (a také extenderů čili opakovačů signálu RE300 a RE200), ale další zařízení kompatibilní se systémem OneMesh jsou už na cestě. Kromě běžných Wi-Fi routerů a opakovačů bude možnost připojení do sítě OneMesh postupně zpřístupňovaná pro zařízení typu powerline adaptérů, DSL routerů nebo LTE routerů.

Vše jednoduše spravujte pomocí mobilní aplikace

Produkty řady OneMesh s sebou přinášejí spoustu výhod včetně snadné a sjednocené správy všech zařízení v sítí prostřednictvím jedné mobilní aplikace Tether. Tu si lze zdarma stáhnout v obchodech Google Play či App Store, respektive skrze webové rozhraní přímo z počítače. Můžete v ní upravovat různé parametry připojení, například název sítě, heslo, ale také možnosti rodičovské kontroly a řízení přístupu. A našince potěší také její kompletní lokalizace aplikace do češtiny. Aplikace samozřejmě funguje na jakémkoliv zařízení s operačními systémy Android či iOS, webové rozhraní pak spustíte v jakémkoliv internetovém prohlížeči.

Vzájemná kompatibilita usnadňuje instalaci...

Díky ucelenosti technologie TP-Link OneMesh jsou jednotlivá zařízení vzájemně kompatibilní a je možné je libovolně kombinovat. A v neposlední řadě, pokud jste si už dříve koupili síťové zařízení od TP-Linku, spadající do kategorie OneMesh, můžete při tvorbě nové mesh sítě výrazně ušetřit.

Mezi první produkty série OneMesh, představené v letošním roce, patří extender RE300. Ten se bezdrátově připojí k routeru a zesílí a rozšíří svůj signál do oblasti, kam sám nedosáhne. Kromě toho zvládne fungovat ve dvou frekvenčních pásmech, přičemž v pásmu 2,4 GHz dokáže vyvinout rychlost připojení až do 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz potom až 867 Mbit/s. K podporovaným funkcím patří tzv. Adaptive Path Selection, čili v překladu adaptivní volba trasy, díky níž je automaticky zvolená nejrychlejší trasa k routeru v rámci dvojice využívaných pásem.

která už nemůže být jednodušší

Instalace OneMesh systému je velice snadná. Bezdrátovou síť rozšíříte tak, že nejprve stisknete tlačítko WPS na routeru a potom to samé tlačítko na opakovači (platí pro modely RE300 a RE200, ale u jiných zařízení bude postup obdobný). Potom opakovač (extender) umístíte tak, aby byl v prostoru, kde bude umístěný, stále dostatek signálu z routeru (což zjistíte pomocí signálního světla), a aby signál z extenderu zároveň pokryl kýženou oblast. Jestliže váš stávající router od TP-Linku nepodporuje technologii WPS, je možné spárování obou síťových zařízení vykonat snadno a rychle pomocí mobilní aplikace nebo webového rozhraní.

TP-Link používá název OneMesh jako ochrannou známku pro všechny produkty řady OneMesh; TP-Link Mesh je potom označením mesh technologie společnosti.Úvodní foto: TP-Link

Komentáře