Japonská police zatkla muže kvůli výrobě zbraní na 3D tiskárně

Novinky |

Japonská policie zatkla sedmadvacetiletého Yoshimotu Imuru a obvinila jej z nezákonného držení střelných zbraní, které si vyrobil pomocí 3D tiskárny.

Japonská police zatkla muže kvůli výrobě zbraní na 3D tiskárně
V rámci razie provedené minulý měsíc v jeho domě nedaleko od Tokya bylo nalezeno pět vytisknutých zbraní, z nichž dvě mohly fungovat s reálnými kulkami. Žádné kulky však na místě nebyly objeveny. Imura, zaměstnanec Technologického institutu ve Fujisawě, umístil obrázky zbraní a blueprinty, pomocí nichž lze zbraně vytisknout, na internet, a zmínil výrobu i na Twitteru. Japonské zpravodajské kanály pak zveřejnily video z YouTube, na němž Imura střílí ze zbraní v lese.


Průraznost zbraní je podle všeho značná - ve videu Imura prostřelil více než deset dřevěných tlustých prken. Podle vyšetřovatelů si muž nemyslel, že by taková výroba zbraní byla ilegální a blueprinty si stáhl ze zámořských webových stránek. Japonsko má ve srovnání s jinými zeměmi velmi přísnou kontrolu střelných zbraní. Podle dat tamní policie bylo v přestřelkách od roku 2012 zastřeleno jen 15 lidí. Imurovo zatčení přichází rok poté, co Cody Wilson v USA ukázal vůbec první vytisknutou funkční zbraň.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře