Jaké má Microsoft plány s komunikátorem Skype

Novinky | 18.10.11

Microsoft vydal nemalý peníz za akvizici společnosti Skype, tudíž se nabízí otázka, jakým způsobem plánuje investici zužitkovat. Se Skypem se zřejmě budeme setkávat v mnoha službách Microsoftu.

Minulý týden jsme vás informovali o schválení a dokončení začlenění komunikační společnosti Skype Global pod americkou společnost Microsoft. Populární klient zprostředkující bezplatný textový, hlasový a video chat či levnou IP telefonii celosvětově aktivně využívá na 170 milionů uživatelů. Co pro ně bude změna majitele společnosti znamenat?

Jako uživatelé klientu Skype přílišné změny zřejmě nezaznamenáte, neboť CEO společnosti Microsoft Steve Ballmer veřejně slíbil pokračující podporu samostatné aplikace také pro ostatní desktopové a mobilní platformy. Výrazných změn si však všimne podstatně větší skupina uživatelů softwarových produktů společnosti Microsoft. Pravděpodobně se bude jednat především o desktopový i mobilní operační systém Windows, kancelářský balík Microsoft Office a webovou službu Windows Live Essentials.

 

Windows Phone 7

Úrodnou půdou pro online komunikátor se nepochybně stane mobilní verze operačního systému Windows. Skype by mohl být přímo integrován do systému a nabídnout tak uživatelům stabilní a atraktivní hlasové i video služby využívající internetové spojení. Otázkou však zůstává, jak by se k tomuto fenoménu postavili mobilní operátoři.

Windows Live Essentials, Microsoft Office

Skype se pravděpodobně začne objevovat také v rámci služeb jako Hotmail nebo Writer. Uživatelé by tedy například mohli sdílet jednu sadu kontaktů mezi Skypem i emailovou schránkou, z prostředí služby Writer by pak mohli prostřednictvím Skypu komunikovat se svými spolupracovníky. Windows Live Messenger by také v budoucnu mohl doznat změn.

Windows 8

Můžeme se pouze dohadovat, zda bude Skype přímo integrován do operačního systému Windows, touto otázkou se zřejmě bude zabývat také antimonopolní úřad, nicméně pravděpodobně můžeme očekávat vyzdvižení Skypu alespoň formou dotazu v průběhu instalace OS, zda si komunikátor Skype přejeme ihned instalovat.


Komentáře