Jack Dorsey údajně zůstane šéfem Twitteru

Novinky |

Twitter podle informací portálu Re/Code již brzy ukončí tříměsíční hledání svého nového výkonného ředitele. Nakonec si prý ponechá současného prozatímního šéfa Jacka Dorseyho.

Jack Dorsey údajně zůstane šéfem TwitteruDorsey byl jmenován CEO Twitteru poté, co z této pozice v červenci odstoupil Dick Costolo. A i když někteří investoři i členové správní rady Twitteru zpochybňují, zda bude Dorsey schopen zastávat pozici CEO v Twitteru i firmě Square, kde je v současné době také šéfem, převládá většinový názor, že je nejlepším dostupným kandidátem. Dorsey je totiž spoluzakladatelem Twitteru a management této společnosti v něj proto má důvěru.


Podle informací Re/Code zatím není jasné, zda správní rada Twitteru již o jmenování Dorseyho oficiálně hlasovala či nikoli. Hledání nového CEO trvá o to déle, že v radě dochází i k dalším přesunům: Adam Bain, který byl taktéž kandidátem na pozici CEO, se podle všeho stane COO (šéfem operací) a současný CFO (finanční ředitel) Anthony Noto z firmy možná nakonec odejde. Pravdou je, že Twitter potřebuje obsazení správní rady i všech svých manažerských funkcí vyřešit co nejrychleji, jelikož společnosti se v poslední době příliš nedaří. Hodnota akcií Twitteru od dubna klesla o 50 %.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře