IsoHunt končí, musí zaplatit 110 milionů dolarů

Novinky |

Zakladatel známého torrentového vyhledávače IsoHunt se rozhodl, že kvůli dlouholetým právním tahanicím s filmovými studii ukončí provoz svého portálu.

IsoHunt končí, musí zaplatit 110 milionů dolarůFung se rozhodl zaplatit organizaci MPAA 110 milionů dolarů, protože pokud by se případ dostal k soudu, mohla by se částka vyšplhat až na šest set milionů. Fungovo rozhodnutí přichází jen několik týdnů předtím, než se měl případ dostat před federální soud v Los Angeles, kde by byly vyčísleny škody. V dřívějším rozhodnutí již byl Fung shledán vinným za „navádění k porušování autorských práv" navzdory tomu, že na jeho portálu nejsou žádná data hostována.


IsoHunt byl nejaktivnějším vyhledávačem torrentů - po celém světě má okolo padesáti milionů peerů a zaindexováno více než 17 000 terabytů obsahu. Stejně jako většina dalších torrentových vyhledávačů byla stránka primárně využívána k pirátství, a to navzdory tomu, že indexovala legální i nelegální obsah. Šéf MPAA CHris Dodd uvedl, že „tento případ by se měl stát precedentem pro ty, kteří si vytvářejí byznys na tom, že uživatelům umožňují porušovat autorská práva."

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © pzAxe - Fotolia.com

Komentáře