iPhony budou možná již brzy podporovat smartwatch s Android Wear

Novinky |

Google podle informací portálu The Verge pracuje na speciální aplikaci pro iOS, která přinese podporu chytrých hodinek postavených na platformě Android Wear i uživatelům iPhonů.

iPhony budou možná již brzy podporovat smartwatch s Android WearGoogle v současné době testuje prototyp aplikace interně ve svých laboratořích. Aplikace je schopná posílat z iOS upozornění na chytré hodinky běžící na platformě Android Wear a podporuje také většinu funkcí Google Now, jako hlasové vyhledávání nebo karty s informacemi. Více funkcí pak bude mít uživatel k dispozici, pokud si nainstaluje další aplikace od Googlu. Například díky aplikaci Gmail pro iOS budou uživatelé iPhonů moci odpovídat přímo ze svých smartwatch stejně tak, jako to mohou dělat už nyní z Androidu.

 

Pokud Google zmíněnou aplikaci zaručující propojení mezi iPhony a smartwatch s Android Wear opravdu vydá, bude jistě zajímavé sledovat, jak se k tomu postaví Apple. Pravidla Apple pro vývojáře jsou totiž v tomto směru poměrně striktní. Podle některých expertů je navíc pravděpodobné, že Apple chystanou aplikaci Googlu nepovolí už jen kvůli svým vlastním chytrým hodinkám Apple Watch.

 

Zdroj: Techspot

 Úvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře