iPhone aplikace PLAY.CZ pro poslech rádií má svého nástupce

Novinky | 17.12.09

Multimediální server PLAY.CZ prostřednictvím Apple App Store zahájil v pátek 11. prosince prodej plné verze své aplikace pro iPhone.

iPhone aplikace PLAY.CZ pro poslech rádií má svého nástupce

 

Nástupce utility uvedené letos na jaře, kterou si stáhlo přes 25 000 uživatelů, přináší nové funkce, jež mají dle výrobce zlepšit kvalitu poslechu českých FM a internetových rádií a umožnit uživatelům poslouchat i rádia, která nejsou v nabídce PLAY.CZ. Klíčovou funkcí novinky PLAY.CZ je automatická detekce rychlosti připojení uživatele k internetu a následná FILTRACE KVALITY VYSÍLÁNÍ. Kvalitu odpovídající rychlosti připojení lze nyní předdefinovat.

Další uživatelsky zajímavou novinkou je záložka STREAM MANAGER, kde si lze nadefinovat vlastní rádia v libovolné kvalitě ve formátech, které iPhone podporuje (nejčastěji MP3 a AAC). Do políčka pro URL zadáte adresu streamu, aplikace načte informace o rádiu a uloží jej do seznamu.

Změny nastaly i v prostředí přehrávače. Ke klasickým ovládacím prvkům přibyla funkce SLEEP, která odloží vypnutí přehrávání rádia podobně jako například u televize. Přehlednější je i ukládání šesti oblíbených stanic do paměti a informace o právě přehrávané skladbě. Informační proužek v horní části obrazovky slouží nově jako odkaz na informační stránku jednotlivých rádií. Při horizontálním přejetí se v integrovaném webovém prohlížeči načte detail stanice s aktuálními články a kontaktními informacemi.

Aplikace je ke stažení v App Store za 3,99 Eur (105 Kč). Vedle placené „Full“ verze se v dohledné době (po schválení společností Apple) objeví i update první verze, jež ponese název Lite. Kromě zlepšení stability aplikace a optimalizace výkonu, bude dle autorů software obsahovat i některé inovace z placené verze – například přehlednější informaci o hrané skladbě, funkci SLEEP a popisnější ukládání stanic do paměti.


Komentáře