iPhone 6 bude možná mít kabel s oboustranným USB konektorem

Novinky |

Necelý měsíc před představením nového iPhonu se na internetu objevily obrázky kabelu Lightning, který je opatřen oboustranným USB konektorem.

iPhone 6 bude možná mít kabel s oboustranným USB konektoremSoučasný kabel Lightning od Apple je již oboustranný na konci, který se připojuje do telefonu, takže uživatelé nemusejí hledat, kterou stranou jej připojit. Podle nových obrázků však má být konketor oboustranný i na konci s USB, který se připojuje do nabíječky či do počítače. To je možné proto, že konketor je uprostřed kovového obalu, zatímco v současné době je na vrchní (či spodní) straně obalu.

                                                                                      
Apple si podal žádost o udělení patentu pro tuto technologii v lednu minulého roku a přihláška byla patentovým úřadem zveřejněna teprve před několika týdny, i když je nutné říci, že Apple není jedinou společností, která s tímto nápadem přišla. Nevýhodou nového oboustranného USB je to, že není zpětně kompatibilní se současnými konektory. Někteří analytici tak předpovídají, že Apple jej vydá až u příštího iPhonu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: usb

Komentáře