Iphone 5 bude údajně vybaven 4palcovým displejem

Novinky | 16.02.11

Apple zřejmě zvětšuje i zmenšuje současně. Jen několik dnů po vynoření zvěstí o vývoji iPhonu Mini se začalo proslýchat, že v Cepurtinu plánují nový iPhone s 4palcoým displejem.

Podle taiwanského zpravodajského deníku DigiTimes plánuje americká společnost Apple vybavit novou verzi svého populárního smartphonu iPhone 5 displejem s úhlopříčkou čtyři palce. Údajně by se ze strany Applu mělo jednat o odpověď na konkurenční platformu Google Android, jež silně expanduje na trh 4-7palcových smarpthonů. Taktéž zařízení iPhone Mini, jež je podle zvěstí Applem aktuálně vyvíjeno, mělo představovat reakci na mobilní operační systém od Googlu.


Otázkou tedy zůstává, zda Apple potřebuje spíše menší, nebo větší zařízení pro rovnocenný boj s Googlem. Zatímco díky iPadu Apple vlastní v segmentu tabletů 75% tržní podíl a v současnosti to vypadá, že si ještě na delší dobu svou dominanci udrží, v odvětví smartphonů mu šlapou na paty zařízení především s operačním systémem Google Android.


Jedná se sice zatím o neoficiální informace, nicméně podle serveru DigiTimes s informací o plánovaném 4palcovém displeji přišel právě dodavatel komponent, jež mají být na výrobu nového iPhonu použity.


Aby zvěstí nebylo málo, taiwanský blog tw.apple.pro zveřejnil informaci, že světlo světa již spatřily tři prototypy iPhonu 5, jež jsou prý aktuálně testovány. Jeden s vysouvacím krytem, další s výsuvnou klávesnicí a poslední velmi podobný iPhonu 4.


Komentáře