iPad Mini s Retina displejem bude ještě před Vánocemi

Novinky |

Apple podle nových informací deníku Wall Street Journal opravdu připravuje vydání malého iPadu s Retina displejem, který se má na trh dostat ještě před Vánocemi.

iPad Mini s Retina displejem bude ještě před VánocemiI když nová verze iPadu Mini má zaujmout hned několika novinkami včetně barevných zadních krytů, největším tahákem bude zcela jistě použití tzv. retina displeje s vysokým rozlišením. Původní iPad Mini, který byl vydán v listopadu 2012, měl rozlišení 1024x768 pixelů. Konkurence především v podobě nového tabletu Nexus 7 od Googlu však nabízí vyšší rozlišení. Apple je v současné době při výrobě displejů závislé především na Samsungu, s nímž vede četné soudní spory. Nové displeje iPadu Mini mají proto vyrábět společnosti Sharp a LG Display.


Podle WSJ však Apple bude i nadále mít v záloze Samsung. I když obě společnosti vedou spory v oblasti mobilních zařízení, korejská společnost má dostatečné kapacity a dokáže garantovat, že dodávky budou včas a v požadované kvalitě. Apple vede se Samsungem patentovou válku od roku 2011, kdy americká společnost tu korejskou nařkla z toho, že řada Galaxy kopíruje iPhony a iPady. V říjnu minulého roku pak Samsung Display oznámil, že s Apple ukončí smlouvy na výrobu LCD displejů pro iPhony s odkazem na vysoké výrobní náklady.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: (c) Andres Rodriguez

Komentáře