Internet Explorer drží už jen 50 % trhu

Novinky |

Podle analytické společnosti Net Applications ztratil Internet Explorer v roce 2011 téměř 7% podíl na trhu a na počátku nového roku drží jen 50% podíl.

Internet Explorer drží už jen 50 % trhu
Je však třeba podotknout, že i když se v uplynulém roce nedařilo IE jako celku, Internet Explorer verze 9 si polepšil o 11 %. Analytici dodávají, že podíl IE na trhu krade především Chrome. Ten si v uplynulém roce polepšil o 8 % a skončil s celkovým podílem 19,11 %. Tento trend bude nejspíše ještě nějakou dobu pokračovat, a to i z důvodu, že Internet Explorer 9 není kompatibilní se staršími verzemi Windows. Jakmile však lidé začnou přecházet z více než deset let starých Windows XP (a že uživatelů tohoto OS stále není málo) na Windows 7, IE si opět polepší.

Podle Rogera Capriottiho z Microsoftu si Internet Explorer 9 vede „přímo fenomenálně“ - podíváme-li se na něj z pohledu Windows 7. Poslední verze IE má na tomto operačním systému větší podíl, než Chrome i Firefox a zaostává pouze za IE 8, který však v nejbližší době předežene. Rok 2012 by tedy pro Internet Explorer nemusel být tak špatný, jako ten předešlý.Úvodní foto: © olly - Fotolia.com

Komentáře