Internet Explorer 10 bude pravděpodobně uveden společně s Windows 8

Novinky |

I když je devátá verze Internet Exploreru na světě teprve pár dní, vodami internetu již kolují první neoficiální informace o možném uvedení verze desáté. Vypadá to, že se Microsoft pokusí dopad konkurence zmírnit zrychlením cyklu uvolňování nových verzí.

Internet Explorer 10 bude pravděpodobně uveden společně s Windows 8
Zdrojem neoficiálních informací je čínský web Win7China, který nedávno zveřejnil první uniklé screenshoty vyvíjeného operačního systému Windows 8, jež by měl být uveden příští rok. Dle zveřejněných informací by společně s ním měla být uvolněna i desátá verze Internet Exploreru, jejíž největší změna by neměla spočinout v rozšířené funkcionalitě či vylepšení výkonu, ale v zásadní změně uživatelského rozhraní, jež bude silně provázáno s Windows 8.

Přečtěte si také komentář: Proč se Internet Explorer 9 nikdy nestane jedničkou na trhu?

Jelikož byla devátá verze představena na vývojářské konferenci Microsoftu MIX 2010, očekává se, že první oficiální zmínka o IE 10 padne právě na letošním ročníku konference MIX 2011, který by měl odkrýt detailnější informace o Windows 8. Na druhou stranu možná pravděpodobnější je poodhalení mobilního Internet Exploreru 9, jež by se měl stát součástí plánované aktualizace Windows Phone 7 a přinést plnou podporu HTML 5.

Titulní fotografie: © rgbspace - Fotolia.com


Komentáře