Nový procesor pro netbooky Intel Atom N280 umožní i přehrávání HD videa

Novinky | 06.02.09

Intel včera potvrdil, že již začal dodávat výrobcům počítačů nový procesor Atom N280, který by měl přinést vyšší výkon a podpořit grafické schopností u netbooků jako je například Asus Eee PC.

Nový jedno-jádrový procesor Atom N280 je párován s chipsetem, který umožní uživatelům netbooků sledovat videa ve vysoké kvalitně při zachování nízké spotřeby přenosného zařízení. Nový chipset GN40 obsahuje hardwarový dekodér videa, který nabídne uživatelům možnost sledování 720p HD videa.

 

Intel původně předpokládal, že procesory Atom budou využity v netboocích ke spouštění základních aplikací a surfování na internetu. Schopnost dekódovat HD video se u těchto chipsetů dříve vůbec nepředpokládala a nyní přináší netbookům novou výhodu na trhu s přenosnými zařízeními. Atom N280 kmitá na frekvenci 1,66 GHz, což je pouze o 0,06 GHz více než jeho předchůdce N270. Nový procesor ale má rychlejší sběrnici s kmitočtem 667 MHz.

 

Ač je nový Intel Atom N280 v mnohém lepší než jeho předchůdce, jeho spotřeba zůstává na 2,5 watech. Tento fakt dopomáhá například novému Asus Eee PC 1000 HE k udržení stroje v chodu při napájení z baterií až 9,5 hodiny. Cenu nového procesoru Intel dosud neprozradil.

 


Komentáře