Intel vyvíjí headset pro virtuální realitu založený na technologii RealSense 3D

Novinky |

Společnost Intel podle nových informací listu Wall Street Journal vyvíjí headset pro virtuální realitu založený na technologii RealSense 3D.

Intel vyvíjí headset pro virtuální realitu založený na technologii RealSense 3DIntel podle WSJ nehodlá prodávat samotné zařízení, ale licencovat jeho design třetím stranám. Achin Bhowmik, viceprezident Perceptual Computing Group v Intelu, se v rozhovoru pro Wall Street Journal nechtěl k podrobnostem chystaného prototypu vyjadřovat, avšak jeho existenci nepopřel. Vývoj nového headsetu není příliš překvapivý, jelikož Intel v minulosti koupil nejméně pět firem zabývajících se vývojem zařízení pro rozšířenou realitu a do dalších investoval.


Podle analytika společnosti Wall Street Forensics Matta Margolise Intel již do oblasti rozšířené reality investoval přes 300 milionů dolarů. Podle odborníků oslovených redaktory Wall Street Journalu si jsou totiž manažeři Intelu vědomi toho, že jejich společnost nehraje v oblasti mobilních zařízení příliš velkou roli - a chtěli by to změnit.

 

Zdroj: IDG News Service

                                                                  Úvodní foto: Intel

Komentáře