Intel vydal desktopové čipy Core 8. generace

Novinky |

Společnost Intel poodhalila další detaily ze své řady procesorů Core 8. generace, které se tentokrát týkají desktopových modelů.

Intel vydal desktopové čipy Core 8. generaceZlatým hřebem večera byl bezesporu 6jádrový čip Core i7-8700K, který disponuje 12 vlákny a podle výrobce jde o nejlepší herní čip všech dob. Kromě toho Intel „vytunil“ i sérii Core i5, která nově taktéž obsahuje šestijádrové komponenty, a sérii Core i3, která také vůbec poprvé disponuje čtyřmi jádry.

Objednávky na nové čipy začnou 5. října a k zákazníkům by se první kusy měly začít dostávat ještě v průběhu čtvrtého čtvrtletí. Procesory by měly být součástí řady „Coffee Lake“, ačkoliv představitelé Intelu tento termín přímo nepoužili.

Výše zmíněný Core i7-8700K přidá dalších 25 procent snímků k titulu Gears of War 4 od Microsoftu (v porovnání se 4jádrovým a 8vláknovým Core i7-7700K sedmé generace. Multitasking pak má být podle slov zástupců Intelu dokonce o 45 procent rychlejší.

Intel v rámci večera uvedl celkem šest čipů, které řadí do série „14 nm++“, jež v sobě kombinuje vylepšený design s drobnými procesními vylepšeními. Dva modely jsou řady Intel Core i3, dva Core i5 a dva Core i7, přičemž kousky v jednotlivých řadách se navzájem liší především taktovací frekvencí.

Zdroj: PCWorld.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře