Intel spustil předobjednávky pro svůj minipočítač Compute Stick

Novinky |

Intel spustil předobjednávky pro svůj minipočítač Compute Stick, který je možné pořídit s operačním systémem Windows 8.1 nebo Ubuntu Linux 14.04.

Intel spustil předobjednávky pro svůj minipočítač Compute StickIntel představil svůj Compute Stick na veletrhu CES v lednu minulého roku. Zařízení pohání čtyřjádrový procesor Atom Bay Trail, který má k dispozici 2 GB paměti RAM a data lze ukládat na 32 GB interní paměti. Kromě toho zařízení podporuje 802.11 b/g/n Wi-Fi, má plnohodnotný USB port a Bluetooth 4.0 pro snadné propojení s klávesnicí a myší. Zařízení se připojí přímo do televizoru nebo monitoru skrze HDMI a dobíjí se přes microUSB port.


V současné době je možné „minipočítač“ od Intelu předobjednat na Amazonu a Newegg: verze s operačním systémem Windows stojí 149,99 dolaru, zatímco verze s Linuxem přijde na 109,99 dolaru. Možná si vzpomenete, že Intel původně sliboval, že verze zařízení s Linuxem bude stát pouze 89 dolarů, jelikož ta měla mít jen 1 GB paměti RAM a 8 GB místa k ukládání dat. Americká společnost se však nakonec rozhodla, že jak verze minipočítače s Linuxem, tak verze s Windows bude opatřena 2 GB paměti RAM a 32 GB místa k ukládání dat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: intel


Související články
Komentáře