Nové procesory Intel Core pro ultratenké notebooky

Novinky | 24.05.10

Společnost Intel dnes představila nové procesory Intel Core a rodinu těchto procesorů rozšířila i na stylové, ultratenké notebooky.

Společnost Intel dnes představila nové procesory Intel Core a rodinu těchto procesorů rozšířila i na stylové, ultratenké notebooky. Ultrapřenosné notebooky – tedy přenosné počítače, jejichž tloušťka nepřesahuje 2,5 cm s váhou v rozmezí 0,5 až 2,5 kg – nabízejí vysoký výkon, slouhouvýdrž na baterie a konektivitu, kterou uživatelé potřebují především na cestách.

Nové procesory vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – podle výrobce jsou o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon. Rovněž se vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.

 Procesory vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology dokážou automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži tak, aby uživatel měl k dispozici plný výkon právě tehdy, když ho bude potřebovat. Technologie Intel Hyper-Threading, dostupná v procesorech Intel Core i7, Intel Core i5 a Intel Core i3 podle Intelu pomáhá snižovat prodlevy při současném provádění několika úkolů. Vedle toho nedávno představená čipová sada Mobile Intel 5 Series pro ULV notebooky rozšiřuje podporu široké škály audiovizuálních možností a podle Intelu  zajišťuje lepší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft).

Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích. Více informací o nových procesorech a fotografie najdete na adrese www.intel.com/pressroom/kits/ultrathin.


Komentáře