Intel představuje vysoce výkonný SSD disk řady 520

Novinky |

Intel představil nový SSD disk řady 520, jenž si klade za cíl nabídnout vysokou rychlost čtení i zápisu a bezpečnost dat. Společnost jej označuje za svého nejrychlejšího zástupce.

Intel představuje vysoce výkonný SSD disk řady 520
Společnost Intel vypustila na trh nový SSD disk řady 520, jenž se má zasloužit o vyšší rychlost systému, plynulejší běh her a jiných náročných programů či rychlejší spouštění softwaru. Disk je vyroben 25nm technologií NAND Flash a při připojení ke sběrnici SATA 6 Gb/s se může pochlubit výkonem až 50 000 IOPS (vstupně výstupních operací za vteřinu) při náhodném přístupu a rychlostí až 550 MB/s při sekvenčním čtení. Náhodný zápis zvládá s výkonem 80 000 IOPS a sekvenční zápis pak s rychlostí 520 MB/s. Společnost disk cílí především na hráče počítačových her či na uživatele pracující se softwarem náročným na datové přenosy.


Intel svůj nový produkt kromě rychlosti vyzdvihuje také z hlediska bezpečnosti dat. Disk SSD 520 je vybaven funkcí 256bit AES šifrování a funkcí End to End Data Protection, jež zajišťuje integritu dat při přenosu mezi PC a diskem. Další užitečnou vlastností je automatická komprese ukládaných dat. Jedná se o bezztrátové kódování, přičemž míra komprese pochopitelně závisí na typu ukládaných dat. Kromě navýšení přenosové rychlosti má komprese rovněž sloužit pro prodloužení životnosti disku, neboť bude pro zápis využito méně paměťových buněk.

Běh disku v praxi si můžete prohlédnout v demonstračním videu, kde Intel porovnává rychlost strartu programu Autodesk 3DS Max na dvou rovnocenných PC, přičemž je jeden z nich vybaven diskem WD VelociRaptor 10k 300G a druhý diskem SSD 520. Podrobnější specifikace si pak můžete prohlédnout v tomto dokumentu.Úvodní foto: © Cowpland - Fotolia.com

Komentáře