Intel představil výukový Classmate PC

Novinky | 13.01.09

Na letošním veletrhu CES představili výrobci počítačů několik nových návrhů počítačů Classmate PC. Doplnili tak současnou řadu laptopů, určenou žákům základních škol.

Nový design, založený na technologiích společnosti Intel, dovoluje okamžitě změnit tvar standardního počítače na tablet s dotykovým displejem. Otočení displeje o 180 °, rotační kamera a dotykový displej umožňují přirozenou interaktivitu práce při výuce. Změny v designu byly provedeny na základě průzkumů mezi studenty a učiteli v rámci pilotních programů a na základě výsledků etnografických studií. 

Nové, kombinované Classmate PC budou na trhu k dispozici současně s původním provedením, využívaným v rámci národního programu portugalské vlády nazvaného Magalhães Initiative (Magellan). Magalhãesova iniciativa je jedním z nejkomplexnějších vzdělávacích technologických programů na světě. Jejím cílem je poskytnout počítače pro výuku žákům základních škol.

Na využití modelu ve vlastních podmínkách již s Portugalci spolupracuje například Venezuela. Iniciativa přesně odráží rozsah programů cílených pro Intel Learning Series. Intel dále zveřejnil informace o spolupráci s portugalským výrobcem OEM, firmou JP Sá Couto a místní vývojářskou společností CEIIA. Cílem je navrhnout nový typ počítače Magalhães PC s funkcionalitami, reagujícími na specifické potřeby Portugalců (rozšířené možnosti psaní a čtení, větší displej, větší paměťová kapacita nebo doplňkové možnosti připojení 3G a WiMAX). Novinky budou nabízeny jako doplněk současných řešení v rámci programu Magalhães.

Classmate PC

Účelově navržené netbooky založené na architektuře Intel s využitím procesoru Intel Atom představují cenově dostupné a přitom plně funkční počítače podporující řadu studijních aplikací. S ohledem na potřeby studentů jsou tyto počítače malé a lehké, aby je snadno mohly přenášet i děti. Jejich součástí je voděodolná klávesnice a jsou dobře přizpůsobeny přenášení třeba ve školní aktovce, takže snesou i hrubší zacházení, například nárazy, otřesy či občasné pády. V režimu tabletu nabízí otočný studentský počítač funkci „ignorování dlaně“, která dětem umožňuje přirozenější psaní s dlaní položenou na dotykovém displeji. Dále také obsahuje vzdělávací software a aplikace od výrobců softwaru a obsahu, kteří se účastní programu Intel Learning Series.

Intel Learning Series

Studentské počítače s procesory Intel jsou součástí iniciativy Intel Learning Series, která nabízí cenově dostupné a ucelené řešení vyvinuté ve spolupráci s výrobci a poskytované studentům prostřednictvím rozsáhlé prodejní sítě. Více než 100 výrobců softwaru a hardwaru, poskytovatelů vzdělávacích služeb a také prodejců spolupracuje se společností Intel na vývoji ucelené infrastruktury pro podporu Classmate PC. Místní výrobci jako CTL, Equus a M&A ve Spojených státech amerických, MDG v Kanadě, CMS ve Velké Británii, NEC ve Francii, Olidata v Chile, ASI v Austrálii a Hanvon v Číně budou ve svých zemích nabízet nové Classmate PC. Tyto počítače doplňují stávající přístroje, které jsou prodávány na celém světě.


Komentáře