Intel představil procesor Atom kmitající na frekvenci 2GHz

Novinky | 08.04.09

Intel oslavil první narozeniny svého procesoru Atom představením nové verze tohoto čipu. Ten nyní dosahuje frekvence 2 Ghz.

Intel představuje 2GHz Atom

 

Anand Chandrasekher, viceprezident společnosti Intel, představil nový čip pro malá přenostná zařízení na Vývojářském fóru Intelu v Pekingu. „Dnes představujeme dva nové přírůstky v rodině výrobků Atom – Z550, který je prvním 2GHz procesorem, který se vám vejde do kapsy,“ prohlásil viceprezident na fóru v Číně. Z550 je určen pro mobilní internetová zařízení a dokáže pracovat až s 2GB DDR2 DRAM. Druhým nově představeným procesorem je Z515, který dokáže kmitat na frekvenci až 1.2 GHz.


Oba mikroprocesory jsou energeticky velmi málo náročné, aby umožnily co nejdelší provoz mobilního zařízení při napájení z baterie. Navíc oba podporují technologii hyperthreading, která umožňuje efektivně spouštět více aplikací najednou.


Mikroprocesory Atom jsou slavné především pro svůj úspěch v netboocích, ale v segmentu mobilních internetových zařízeních se jim dosud příliš nedařilo. Nová dvojice mikroprocesorů by dle předpokladů Intelu měla tuto situaci změnit. 

 


Komentáře