Intel představil nové SSD disky s nízkou spotřebou energie a šifrováním

Novinky |

Intel představil nové přírůstky do své rodiny pevných disků Professional s názvem SSD Pro 2500 Series, jež nabízejí zajímavé bezpečnostní funkce.

Intel představil nové SSD disky s nízkou spotřebou energie a šifrovánímVšechny disky řady Pro 2500 Series samy šifrují data na nich uložená za pomoci 256bitového hardwarového šifrování. Nechybí podpora standardu Trusted Computing Group OPAL 2.0 a kompatibilita s Microsoft eDrive či možnosti speciálního nastavení pravidel, jež mají zamezit průnikům k datům. Podle Roba Crooka z Intelu je potřeba chránit data ve firmách čím dál větší a pro IT oddělení není snadné ji zajistit. Disky řady Intel SSD Pro 2500 Series jim v tom mají pomoci.


Disky Pro 2500 nabídnou úložný prostor mezi 120 GB a 480 GB, rychlost čtení 540 MB/s a rychlost zápisu 490 MB/s. Do nabídky řady Pro 2500 podle Intelu přibude celkem deset disků, přičemž na všechny je uplatňována standardní pětiletou záruka. Crook dodal, že pět z nových deseti disků nabídne uživatelům velmi nízkou spotřebu energie - v porovnání s běžnými mobilními pevnými disky až o 90 %. Cena ani datum vydání bohužel zatím nejsou známy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: intel

Komentáře